Beşiktaş, Galatasaray Derbi Maçı İçin Net Konuştu: Okan Buruk Bunu Yapmalı

Trendyol Süper Lig’in 28. haftasında Beşiktaş, sahasında Galatasaray ile kozlarını paylaşacak. Karşılaşma öncesi Sabah spor yazarı Levent Tüzemen, Galatasaray’ın gündemini değerlendirdi.

Avrupa’dan ve Türkiye Kupası’ndan elenmek G.Saray gibi büyük bir takıma yakışmadı. Yönetim sezon başı pahalı transferler yaparken hedef, UEFA’da finale yürümek, Türkiye Kupası’nı kazanıp, ligde şampiyon olmaktı. Pahalı transferler maalesef tutmadı ve yeterince katkı sağlamadı. Şimdi G.Saraylı oyuncular sadece lig şampiyonluğunu kovalayacaklar.

“OKAN BURUK BUNU YAPMALI”

Santos’un Beşiktaş’ı, önce gol yememek üzerine oynuyor, bir gol kıstırırsa skoru korumaya çalışıyor. Okan Buruk eğer Beşiktaş’ı yenmek istiyorsa, “Ben oyunumu oynarım, rakip ne oynarsa oynasın” anlayışı ile hareket etmemeli. Çünkü Beşiktaş derbisi zihinsel ve psikolojik olarak stratejik bir değer kazandı.

“PSİKOLOJİK BİR TRAVMA YARATABİLİR”

G.Saraylı oyuncular sakin, sabırlı, dikkatli davranmalı. Takım savunmasına tüm oyuncular destek vermeli. Eğer G.Saray, Beşiktaş derbisini kazanırsa şampiyonluk yolunda dev bir adım atar. Yaşanacak kayıp, psikolojik bir travma yaratabilir.

“SATRANÇ GİBİ DÜŞÜNMELİ”

Okan Hoca derbiyi bir satranç gibi düşünmeli, Beşiktaş’ın tuzağına düşmemeli, özellikle ilk 11’i kurarken derbi havasını bilen, şampiyonluk yaşamış oyuncuları tercih etmeli.

“ICARDI ’10 NUMARA’ OYNUYOR”

Icardi ile G.Saray, hücum hattında etkili oynuyor çünkü Arjantinli yıldız son haftalarda sadece golcülük görevini yapmıyor, 10 numara gibi oynayıp Barış ve Kerem’i gol pozisyonlarına sokuyor.

“G.SARAY’IN EN ÖNEMLİ SİLAHI”

G.Saray’ın derbideki en önemli silahı, omurgası olacaktır. Muslera’nın tecrübesi, Nelsson-Abdülkerim uyumu Torreira’nın orta alandaki enerjisi ve Icardi’nin golcülüğü, ayrıca Köhn’ün sol bekte oynamasının G.Saray’ın hücum gücüne katkı vereceğini düşünüyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x