AVAX Coin ve OP Coin İçin Hedefler Verildi: Güney ve Kuzey!

Kripto analisti David, OP Coin fiyatının yükselişinde devam edeceğini tahmin ediyor. Bununla birlikte analist, Türk kripto para yatırımcılarının sepetlerinde yer verdiği AVAX Coin için düşüş öngörüyor.

OP fiyat tahmini: Altcoin ne kadar yükselecek?

Optimism (OP) fiyatı Haziran 2022’den bu yana genişleyen bir kama içinde işlem görüyor. Fiyat, kamanın hem desteğini hem de direncini birkaç kez test ederek formasyonun geçerliliğini doğruladı. OP fiyatı 16-22 Ekim 2023 haftasında formasyonun destek çizgisinden (sarı ok) yukarı sıçradı. Başlangıçta yukarı yönlü hareket kademeliydi ancak geçen hafta hızlandı. Bu durum OP’nin büyük bir boğa mumuyla 3,1 dolar direnç bölgesinin üzerine çıkmasına ve bu hafta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4,2 dolara ulaşmasına yardımcı oldu.

Şu anda OP, 3,1 dolar bölgesini destek olarak teyit etme sürecinde (yeşil ok). Başarılı olursa, son düşüşün 1,618 Fib geri çekilmesi ve kama direncinin oluşturduğu 4,7 dolarlık bir sonraki direnç bölgesine doğru yükselmeye devam etmesi mümkün. Bu arada RSI göstergesi aşırı alım bölgesine girdi ve yukarı doğru eğimli. Bu da yükseliş trendinin muhtemelen devam edeceğini gösteriyor. Tesadüfen, bir önceki yükseliş trendinin zirvesi (yeşil elips), bir önceki düşüşün 1,618 Fib geri çekilme seviyesinde oluşturuldu. Bu nedenle, 4,7 dolar seviyesinin zorlu bir direnç olacağını unutmamak gerekiyor. Ancak, 4,7 dolar seviyesinin üzerine çıkması OP’nin hızla 7,1 dolar (Fib 2,618) seviyesindeki bir sonraki dirence yükselmesine yardımcı olacaktır.

OP haftalık grafik. Kaynak: TradingView

En olası senaryo, OP fiyatının yakın gelecekte yükselmeye devam edeceğini gösteriyor. Bu hareket için potansiyel hedef 4,7 dolar. Bu seviyenin üzerine çıkması, muhtemelen fiyatın hızla 7,1 dolara yükselmesine yardımcı olacaktır.

AVAX Coin fiyat tahmini: Token’in %20 düşmesi mümkün!

AVAX fiyatı 24 Aralık 2023’te yılın en yüksek seviyesi olan 50 dolara ulaştı. Ancak, Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, daha sonra düşüşe geçti. Bu yüksek seviye, 54 dolar seviyesindeki uzun vadeli direnç bölgesinin biraz altında. Şu anda fiyat, 2023 Ekim’den bu yana yukarı yönlü hareket sırasında destek sağlayan 20 günlük EMA’nın (yeşil oklar) altına inme sürecinde. Bu çizginin altına inilmesi, AVAX Coin fiyatının yerel bir tepe oluşturduğunu teyit edecek. Ayrıca, önemli bir düzeltmenin gerçekleşeceğini gösterecek.

Bu arada, günlük RSI aşırı alım bölgesinde önemli bir düşüş ayrışması yarattı. Ayrıca, 50 seviyesine doğru geriledi. Bu durum, daha fazla düşüş olasılığını destekleyen güçlü bir satış baskısına işaret ediyor. Bu nedenle, bugünkü günlük mum 20 günlük EMA’nın altında kapanırsa, AVAX Coin fiyatının bir sonraki önemli destek bölgesi olan 30,8 dolara gerilemesi mümkün. Bu seviye, önceki yatay direnç bölgesi ve son rallinin 0,618 Fibonacci geri çekilme seviyesinden oluşuyor. Bu rakam mevcut fiyattan yaklaşık %20,62 daha düşük.

AVAX Coin günlük grafik. Kaynak: TradingView

En olası senaryo, AVAX Coin fiyatının önümüzdeki günlerde düşmeye devam edeceğini gösteriyor. Bu hareket için potansiyel hedef 30,8 dolar. Ancak fiyat 42,15 doların üzerine çıkarsa ve kısa vadeli kanal içinde geri dönerse düşüş görünümü geçersiz olur..

Makaledeki görüşler ve tahminler analiste ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x