Yeşil Tugay, Şampiyonlar Ligi’nde bildiğini okudu!

İskoçya’nın Celtic takımının taraftarları, Atletico Madrid ile yapılan Şampiyonlar Ligi karşılaşmasında Filistin bayrakları açtı. Kulübün uyarı ve cezalarına aldırmayan Celtic taraftarları, geçtiğimiz haftalarda Kilmarnock ve Hearts’a karşı oynanan İskoçya Ligi maçlarında da bu bayrakları açmıştı.

Celtic kulübü karşılaşma öncesinde bir açıklama yayınlayarak, taraftarından Filistin bayraklarının açılmaması ricasında bulunmasına karşın yeşil-beyazlı futbolseverler buna aldırış etmedi. İskoç ekibi 2016’da İsrael’in Hapoel Beer Sheva takımıyla karşılaştığında dalgalandırılılan Filistin bayrakları nedeniyle 9 bin sterlin para cezasına çarptırılmıştı. O yüzden şimdi Atletico maçında yaşananlar nedeniyle UEFA tarafından soruşturma açılmasıne kesin gözüyle bakılıyor.

Atletico Madrid maçı öncesinde bayrak organizasyonunu Celtic’in Green Brigade (Yeşil Tugay) isimli taraftar grubu üstlendi. Binlerce bayrak stadyum dışında dağıtılırken, ‘Asla Yalnız Yürümeyeceksin’ şarkısı tribünde dalgalandırılan bayraklar eşliğinde söylendi. İspanyol basınındaki haberlerde de ev sahibi ekibe gönül verenlerin, engelleme çabalarına aldırış etmeden Filistin bayraklarını stada soktuğu belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x