Xiaomi’nin yeni işletim sistemine ilk hangi modeller kavuşacak?

Xiaomi’nin Internet of Things (IoT) ekosistemine yönelik tasarladığı HyperOS 1.0’ın lansmanı heyecanla bekleniyor. Google’ın Android 14 tabanlı bu entegre sistem, cihazlar arasında artan performans ve bağlantı için hazırlanmış. Linux üzerine inşa edilen bu sistem, Xiaomi’nin Vela sistemini kullanan HyperOS, kaynak yönetimini ve verimliliği maksimize etmeyi hedefliyor.

HyperConnect gibi özelliklerle cihaz bağlantısını sorunsuz hale getirmek, HyperMind AI ile de akıllı cihaz adaptasyonunu sağlamak amacıyla geliştirilen HyperOS, Xiaomi ürünlerinde kullanıcı deneyimini yükseltmeyi amaçlıyor. Xiaomi, Vela’yı kullanarak açık kaynak geliştirmeyi teşvik ediyor ve kişisel cihazları, araçları ve akıllı ev teknolojisini bağlayan insan merkezli bir ekosistem oluşturmayı hedefliyor.

Xiaomi’nin yeni işletim sistemine ilk hangi modeller kavuşacak?

Global çapta HyperOS 1.0 güncellemesine ilk olarak Xiaomi’nin 13 ve 12 serilerinden çeşitli modeller ile Xiaomi Pad 6 dahil olmak üzere toplam dokuz cihaz erişecek. GSMChina’nın haberine göre, bu güncellemeler Xiaomi’nin resmi sunucuları üzerinden doğrulandı. İlk etapta listeye alınmayan cihazların daha sonraki HyperOS 1.0 yayınlarında güncelleme alması bekleniyor. Xiaomi şu an HyperOS 1.0‘ı günlük kullanıma hazır hale getirmek için mühendislerle son test aşamalarını yürütüyor.

Çin’deki ilk yerel HyperOS sürümü 2023 Aralık ayında Xiaomi 14 (önceden yüklenmiş olarak gelecek) ve Redmi K60 Ultra gibi akıllı telefonlar, 14 inçlik Xiaomi Pad 6 Max tablet, Xiaomi TV S Pro serisi, Xiaomi Watch S3, Xiaomi Sound hoparlör ve Xiaomi Akıllı Kamera 3 Pro dahil geniş bir cihaz yelpazesiyle sunulacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x