Sosyal medyada erkekleri kadın profili ile ekleyip tuzağa düşüren 3 kişi tutuklandı

Muğla‘da sosyal medyada ‘kadın profili’ ile ekleyip tuzağa düşürdükleri erkeklere kendilerini avukat olarak tanıtıp, ‘Konuştuğunuz kişi küçük yaşta’ yalanıyla ailesinin şikayetçi olmaması için para talep ettiği gerekçesiyle gözaltına alınan Ekbercan Kafes (24), Semi İşlek (21) ve Hakkı Baran Boyraz (24), tutuklandı. Şüphelilerin 6 ayda toplam 10 milyon lira kazanç sağladığı belirtildi.

KADIN PROFİLİ İLE EKLEYİP ERKEKLERİ TUZAĞA DÜŞÜRMÜŞLER

Menteşe İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Araştırma Büro Amirliği ekipleri kentte sosyal medya üzerinden dolandırıldığını ve mağdur olduğu söyleyen vatandaşların ihbarı üzerine geniş çağlı soruşturma başlattı. Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde yapılan soruşturmada, sosyal medyada ‘kadın profili’ ile ekleyip tuzağa düşürdükleri erkeklere kendilerini avukat olarak tanıtıp, ‘Konuştuğunuz kişi küçük yaşta’ yalanıyla ailesinin şikayetçi olmaması için para talep edildiğini tespit etti. Ekiplerce yapılan çalışmanın ardından olayla ilgili Ekbercan Kafes (24), Semi İşlek (21) ve Hakkı Baran Boyraz (24) gözaltına alındı.

Şüphelilerin 6 ayda 10 milyon lira kazanç sağladığı belirtildi. Şüphelilerden Kafes’in hastanede tekniker olduğu diğer 2 şüphelinin ise işsiz olduğu belirtildi. Emniyetteki işlemleri tamamlanan 3 şüpheli çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir